top of page
Search

5+2 טיפים

5+2 טיפים שיעזרו לכל אחד מכם לצלם תמונה -קצת- יותר טובה ומקצועית של הכלב שלכם. כל בעל כלב יודע שהפיצ'ר הכי חשוב שיש לו בסמארטפון - זה המצלמה, כי צ'וצ'י אוכל וצ'וצ'י שוכב הפוך וצ'וצ'י מתכרבל על הספה וצ'וצ'י עושה קקי בעמידת ידיים (שזה באמת מרשים, אתם חייבים להודות!) וכו' וכו' וכו' אבל מבט אחורה בתמונות שיש לכם בגלריה יגלה לכם אמת מרה... אף אחת מהתמונות האלה לא ממש שוות פיתוח או נראות מספיק טוב באמת, ולכן אני כאן לתת לכם 5 טיפים מנצחים לצילום תמונה טובה ושמישה של הצ'וצ'י שלכם(בתקווה שנתתם לו שם מקורי יותר, כן?). 1. קחו כמה צעדים אחורה! הצצה חטופה לגלריה שבפלאפון שלכם תגלה לכם מיד שכל פעם(כמעט בודאות) שניסיתם לצלם את הכלב שלכם - חתכתם אותו, בראש, בזנב, ברגליים - או בקיצור, בצורה כזאת שגורמת לתמונה לא להראות טוב - וחבל, זה בדיוק היה הרגע הזה שהוא השתין על הרגל של פקח שעמד ורשם דוח לכלב אחר שבדיוק עשה קקי בעמידת ידיים ושכח לאסוף. לכן, רוצים לצלם תמונה? קחו צעד אחורה, או 2 או 4 או כמה שצריך כדי שבתמונה יראו בבירור כלב שלם עושה פעולה, או סתם נח שלם ומורכב לגמרי.

כאן לקחו כמה צעדים אחורה כדי להצליח להכניס את כולי(כולל הבטן) בלי לחתוך כלום

כמה צעדים אחורה, וגם הרקע נתפס בשלמותו

2. צלמו ברצף וסננו. הצצה חוזרת בגלריה, ותגלו עוד דבר מדהים, עד היום, את כל התמונות החתוכות והלא מוצלחות שצילמתם של השובבון, לא רק שחתכתם, גם צילמתם 100 פעם והשארתם 100 פריימים גרועים ברצף.. אז, א. טוב שצילמתם ברצף, כי כך יש יותר סיכוי שתתפסו את הרגע הנכון והמבט הנכון ב. סננו את התמונות, ככה תוכלו גם לזכור ולהעריך את הרגע שתפסתם, ויותר חשוב, כך תלמדו איפה טעיתם ותראו 100 פעם שהייתם צריכים לעשות משהו אחרת - זו הדרך הכי טובה ללמוד מניסוי וטעייה 3. תמיד העזרו בשוחד/משכורת להוד כלבלבותו כמוני וכמוכם/ן... גם שוקי(עדיף מצ'וצ'י, לא?) רוצה משכורת על העבודה שלו, ולא, שוקי לא יודע שמצלמים אותו. ויקפצו עכשיו כל אלה שמתחילים איתי שיחה ב'שובי(קיצור של שובי דובי) שלנו, שונא שמצלמים אותו'. לא הוא לא! הוא פשוט מאבד עניין ברגע שאתם מורידים ממנו עיניים ועוברים לבהות במסך שלכם(הוא לא יודע שאתם ממשיכים להסתכל עליו דרך המסך, או שתכף תגידו לי שכבר יש מחקר שמוכיח שכלבים יודעים מה זה אפליקציות), הורדתם מבט למסך? זה הסימן שלו להבין שגם הוא יכול ללכת להתעסק בשלו. ולכן, החזיקו ביד הלא מצלמת נקניק/במבה/גבינה צהובה/חטיף מדליק אחר/כדור - וכוונו את המבט שלו בעזרת מה שיש לכם ביד לכיוון המצלמה שביד השניה, או מעבר לראש שלכם... בדרך כלל בין הראש שלכם למבט של הכלב, תהיה המצלמה.(עכשיו כולכם בדקתם את זה ויצאתם זומבים).

מאחורי הראש - פולר מתחת לראש - איש שמן עם מצלמה

במידה ואתם יודעים איפה ממוקמת בדיוק העדשה של הנייד שלכם, אתם יכולים למקם את החטיף מעליה וכך ליצור מבט למצלמה. 4. בחרו לוקיישן יפה בגינת הכלבים, אם תצלמו, כנראה שברקע תראו גדר, כלב אחר מחרבן, בעלים שלא אוסף, וחול... אז למה לצלם? צאו לפארק יפה, לטבע, לים, ליער, למבנה עתיק ומיוחד(יפו למשל) ושם תוכלו לתת מקום לצד האומנותי שבכם ולצלם גם את כלבכם המקסים וגם נוף, שזה מושלם בערך כמו פיצה וקולה ביחד. אל תשכחו, אם כבר בחרתם לוקיישן יפה - קראו את סעיף 1, ואל תחתכו גם את הרקע בצורה שמבזבזת אותו.. זמן לטיפ טכני! ברוב הפלאפונים הקיימים בשוק כיום, יש יותר מעדשה אחת אחורית לצילום(לא מהצד של הסלפי) נסו תמיד לבחור בעדשה הרחבה יותר, זאת שנותנת לכם תמונה יותר גדולה ופנורמית - כך תוכלו לתפוס יותר מהרקע בלי להתרחק מדי מלאסי(הלכתי הפעם על משהו (ק)לאסי יותר).

לוקיישן יפה + צילום ממרחק נכון = תמונה ששווה לפתח 5. צלמו ישר!! צלמים מתחילים, מנוסים ותיקים ובכלל, לרוב לא יטעו בחוק הזה - שזהו אחד מחוקי הבסיס לצילום מקצועי, והוא תמונה ישרה, תמונה בה האופק(גם אם אין אופק בתמונה, תדמיינו אחד) הוא ישר, ולא כזה בו הים נשפך ימינה או שמאלה מהפריים. אל תחזיקו את המצלמה באלכסון, ישרו אותה לרקע, ואם הרקע מורכב ולא ישר, שימו לב שרגלי הכלב והקרקע עליה הוא דורך יוצרים זוית של 90 מעלות.. לעמוד בשיפוע זה לא נוח. כמה דוגמאות, שימו לב לאופק(וגם שאין אופק, שימו לב שרגלי הכלב יורדות למטה ב90 מעלות):ובונוס כי הייתם כלבים טובים, 2 טיפים קטנים ואחרונים למתקדמים. 1. גובה ובמה - לכלבים יותר קל להשאר במקום ולא לזוז כשהם עומדים בנקודה גבוהה(אפילו מדרגה אחת או אבן קטנה, ענף קטן או משהו שיתן להם הגבהה לרגלים הקדמיות - זה גם מצטלם אצילי יותר)

2. רצועה וקולר - תורידו!! אתם אולי חושבים שהקולר והרצועה מעוצבים ויפים ועלו לכם 500 שקל ובא לכם להשוויץ, אך זכרו, אנחנו רואים את הקולר והרצועה כאביזר יפה, הכלב חווה אותו ככלי שנועד לשלוט בו. כלב לא ירגיש חופשי לעמוד חזה מתוח וחיוך מרוח כשיש עליו אחד מאלה, וגם אם כן, כלבים מסמלים בעיני רבים מאיתנו חופש, ריצה, מרחבים... תמונה עם רצועה/קולר התמונה מאבדת את הגוון 'החופשי' שבה. אם נשארתם עד כאן.. לכו לנסות ולצלם תמונה טובה של צ'וצ'י/שוקי/לאסי/רקסי שלכם, ושתפו אותי בתגובות איך יצא לכם ומה למדתם חדש, ואם עד היום לא קבעתם איתי סט וראיתם איך אני עובד מאחורי הקלעים, דברו איתי - יכול להיות שזאת תהייה חוויה שבחיים לא תשכחו.. יאללה בואי קסם, זזנו


109 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page